Pasaulis
Lenkija – dar viena ES šalis, norinti savarankiškumo migracijos politikoje
Europos Sąjungos šalys viena po kitos rodo norą turėti daugiau autonomijos migracijos politikoje. Nors susitarimas dėl naujos migracijos politikos buvo pasiektas dar šių metų pradžioje, kai kurios šalys narės jau dabar mato poreikį dar labiau griežtinti migracijos politiką. Dalis valstybių netgi nori visiškos autonomijos migracijos politikoje – Vengrija ir Nyderlandai išreiškė norą netaikyti migracijos pakto savo šalyse. Tuo tarpu Vokietija pusei metų įvedė pasienio kontrolę.
Pasaulis | 3 MIN.
.
Kokią Kinijos reakciją išprovokuos padidinti muitai elektromobiliams?
Europos Sąjungos šalys atvėrė kelią papildomiems iki 35,3 proc. muitams iš Kinijos importuojamiems elektriniams automobiliams. Europos Komisija apie papildomus tarifus paskelbė po tyrimo, patvirtinusio įtarimus, kad Pekinas subsidijuoja vietos elektromobilių gamintojus ir taip iškreipia rinką Bendrijoje. Sprendimas dėl muitų įvedimo toli gražu nebuvo vienbalsis. Agentūra „Reuters“, remdamasi savo šaltiniais, teigia, kad balsavimo metu susilaikė net 12 valstybių, o prieš balsavo 5-ios, tarp jų – ir ryškiausia šio sprendimo oponentė Vokietija.
Pasaulis | 3 MIN.
.
Kaip prikelti ES ekonomiką?
Buvusio Italijos premjero ir Europos Centrinio Banko pirmininko Mario Draghi Europos Parlamento nariams pristatyta Europos konkurencingumo didinimo vizija privertė permąstyti senojo žemyno ekonomikos kryptį. Kokia ji turi būti ir ko imtis, „Žinių radijo“ laidoje „Atviras pokalbis“ savo vizijas išdėstė Lietuvos pramonininkų konfederacijos vadovas Vidmantas Janulevičius ir europarlamentaras Virginijus Sinkevičius.
Pasaulis | 5 MIN.
.
Kaip centro partijos turėtų reaguoti į kylantį radikalų populiarumą?
Centro partijos Europoje suka galvą, kaip reaguoti į kylantį kraštutinių politinių jėgų, ypač – dešiniųjų – populiarumą. Ilgą laiką taikyta izoliacijos strategija, kai tradicinės partijos užkirsdavo kelią radikalioms jėgoms ateiti į valdžią, nebeatrodo optimali. Viena vertus, vadinamosios vaivorykštinės koalicijos neretai pačios išgyvena vidines įtampas ir nesutarimus. Kita vertus, tradicinės partijos sunkiai gali ignoruoti aiškius signalus iš rinkėjų, kadangi kraštutinės jėgos ne tik kad patenka į parlamentą, bet rinkimuose užima pirmąsias vietas.
Pasaulis | 4 MIN.
1
ES siekia centralizuoti muitų sistemą
Pasaulis | 4 MIN.
.
Šiandien – skaičiaus π (pi) diena
Pasaulis | 2 MIN.
.
Kokios europiečių baimės?
Pasaulis | 5 MIN.
.